New Foorum keskus
Narva mnt 777, Tallinn
E-L 10.00-20.00
P 10.00-19.00

BLOGI

Thaya blogi nüüd uuel aadressil: http://ilublogi.thaya.eu/

 

 

Kuidas toimivad päiksekaitsekreemid + mõned müüdid.

Kuidas päiksekreemid nahka kaitsevad, mida jälgida kreemi valimisel ning kuidas arvutada, kui tihti peaks päiksekreemi päeva jooksul peale kandma?

Ultraviolettkiirgus jõuab maani kõige sagedamini kolmel erineval lainepikkusel, mida tähistatakse UV-A, UV-B ja UV-C.

 • UV-A kiirgus läbib klaasi ning põhjustab naha enneaegset vananemist, kortse ja nahavähki.
 • UV-B kiirgus klaasi ei läbi, kuid põhjustab päikesepõletust ja nahavähki.
 • UV-C kiirgus maapinnani ei jõua, kuid on probleemiks solaariumites.

Päikesekaitsekreemid, mille peale on märgitud vaid SPF, omavad kaitset kõigest UV-B kiirguse eest. Seetõttu tuleks otsida kreeme, mille peal on märge „Broad Spectrum SPF“ ehk laia spekriga päikesekaitsefaktor, mis kaitseb lisaks ka UV-A kiirguse eest.

Selleks, et blokeerida päikese kahjulikke kiirgusi, kasutatakse päiksekreemides orgaanilisi ja inorgaanilisi koostisaineid, mis aitavad kas peegeldada, hajutada või neelata kiirgust ning muundada selle soojuseks.

Inorgaanilised kemikaalid on kui füüsiline päikesekaitse, peegeldades tagasi UV-kiirgust. Orgaanilised kemikaalid aga neelavad UV-kiirgust ning muundavad kogu sissetuleva energia kahjutuks jääksoojuseks.

Päiksekaitse

Kui tihti peaks kreemi nahale uuesti kandma?

Üldiselt iga 2-4 tunni järel, kuid võid selle aja enda jaoks ka veidi täpsemalt välja arvutada järgmiselt:
Oletame, et ilma igasuguse kaitseta põled päikese käes ära umbes 30 minutiga. Kasutades päikesekaitsekreemi SPF 15, kaitseb see sind umbes 15 korda rohkem ehk 15* 30= 450 minutit, mis on 7,5 tundi. Ära unusta aga, et arvestada tuleb ka muude faktoritega (näiteks ujumine, niiskus, higistamine), mis seda numbrit oluliselt vähendavad!

Mõningad väärarusaamad

      1. Mul on loomulikult pruunim nahk, seega ma ei vaja päiksekreemi.

Ohus pole ainult väga heleda nahaga inimesed, iga nahk saab lõpuks põletada. Loomult tumedam nahk pakub küll esialgu rohkem kaitset, kuid mitte tõket UV-kiirguse eest.

      2. Ma kasutasin juba hommikul oma näol ja kehal päiksekreemi, nüüd on terve päev muretu.

Päikesekaitsekreem ei kesta terve päeva. Mõistlik on seda uuesti peale kanda iga 2-4 tunni tagant ning kasutada lisaks ka vastavat huulepalsamit, kanda peakatet, päikseprille ning sobivaid riideid. See kõik on eriti oluline, kui veedad pikki tunde intensiivse päikese käes.

      3. Väljas on pilvine, ohtu pole.

Ilmaolud mängivad väikest rolli, kuna pilved suudavad blokeerida kõigest kuni 20% kiirgusest. Veelgi enam võivad näiteks lumi, liiv ja vesi peegeldada kuni 70% päikesevalgusest, mis neid tabab. Seega ei tasu jääda lootma, et pilved või halb ilm kiirguse eest kaitseks.

      4. Suurem kaitsefaktor kui SPF 30 on mõttetu.

See on osaliselt tõsi, kuid ka suurema kaitsefaktoriga päiksekreemidel on oma koht. Kõrgem kaitsefaktor võib anda küll vaid mõne protsendi lisakaitset, kuid erakordselt heleda nahaga inimeste jaoks võivad need paar lisaprotsenti kogu elu jooksul omada märkimisväärset mõju.

Hoolitse enda eest!

Kogu vajaliku ning kvaliteetse päevituskosmeetika leiad Thaya e-poest.

Kasutatud allikas.

 

Miks muutub nahk päevitades tumedamaks, juuksed aga hoopis pleegivad?

Lühidalt: nahk oskab ennast kaitsta, juuksed aga mitte.

Sun Esmalt peame endale selgeks tegema, mida tähendab mõiste melaniin. Sõna melaniin tuleneb kreeka keelest ning tähistab musta või tumedat. Melaniin on naturaalne pigment, mille kogus on iga inimese organismis geneetiliselt kindlaks määratud ning mis määrab meie naha ja juuste värvi. Mida vähem on melaniini, seda heledamad on juuksed ja nahk ning seda halvemini võtab nahk ka päikest külge. Väga heleda nahaga inimestel on suurem oht päikesepõletusele, naha enneaegsele vananemisele ja nahavähki haigestumisele.

Nahk

Nahk on meie keha suurim organ, mis kaitseb meid päikese kahjuliku kiirguse eest tootes juurde uut melaniini, et nahk muutuks tumedamaks. Ultraviolettkiired hävitavad nahas olevat melaniini ning see annab kehale signaali valmistada juurde aina rohkem ja tumedamat melaniini. Ajapikku tekib sellise protsessi tulemusel päevitus, mis ka nahka kaitseb.

Juuksed

Juuksed koosnevad sisuliselt surnud rakkudest, ainult juuksejuures olevad rakud on elusad. Kuna juukserakud on erinevalt naharakkudest surnud, ei saa nad organismile uue melaniini tootmiseks signaali anda ning seetõttu puudub neil ka kaitsemehhanism. Päikesevalgus tapab juustes olevat melaniini, mistõttu värv hajub ning muutub aina heledamaks. Uute juuste kasvades on aga melaniini kogus taas endine ning juuste loomulik värv taastunud.

KSunscreenaitse ennast!

Päevitamine võib kahjustada nahka ilma, et see kunagi lõplikult taastuks. Enim on ohustatud noorukid, kes vad enda jaoks varakult solaariumid. Teismeeas on organism alles arenev ning kahjustused võivad tihti olla püsivad, kuid need ilmnevad alles kümneid aastaid hiljem.

Nii näonaha, keha kui ka juuste kaitsmiseks on olemas vastavad vahendid, mis kõik aitavad ära hoida võimalikke kahjustusi. Lisaks on oluline kaitsta enda pead (kanna peakatet!) ja silmi (ära unusta päikeseprille!) ning juua piisavalt vedelikku, et organism liigsest päikesekiirgusest nõrgaks ei jääks. Jälgi kindlasti ka kella ning ära veeda tunde päikese käes, mil see on kõige intensiivsem (keskpäeval vahemikus 10:00-16:00).

Thaya e-poest leiad kõik vajaliku, et kaitsta oma nahka, nägu ning juukseid!

 

Beauty by Miss L -Tee endale lihtne koolilõpusoeng

Hei kaunitarid! Lähenemas on koolilõpuaktused ja peod ja seega mõtlesin teiega täna jagada ühte lihtsat koolilõpusoengu ideed. Selle soengu tegemiseks läheb põhimõtteliselt vaja kammi tupeerimiseks, väikest juuksekummi, juuksepulbrit ja juukselakki. Kuigi tegu on lihtsa soenguga siis kindlasti soovitan enne tähtsat päeva siiski paar korda katsetada selle tegemist ?

Selles videos räägin hästi lühidalt ka mõnedest Gold Professional Haircare toodetest. Mõnda nendest olete te juba siin blogis varasemalt näinud ja teistest on pikem postitus tulemas lähiajal. Rohkem saad Gold Professional Haircare toodete kohta lugeda kadmia.eu lehelt. Osta saad Gold Professional tooteid Thaya Shop & Salon’st Tallinas, Narva mnt 777 ja Thaya e-poest pood.thaya.ee

Videot saate vaadata siin. Räägin videoalguses natuke toodetest ja seega, kes tahab ainult soengu tegemise osa vaadata, siis võid videot hakata vaatama alates 10.minutist ?

 

Beauty by Miss L -Thaya Shop & Salon iluõhtu blogijatele

IMG_2466Reede õhtul oli mul meeldiv võimalus osaleda Thaya Shop & Saloni korraldatud blogijatele mõeldud iluõhtul. Kohal olid erinevate brändide esindajad, kes kohale tulnud blogijatele lühidalt tutvustasid enda poolt esindatavaid tooteid. Pärast esitlust oli kõigil võimalik (uudis)toodetega lähemalt tutvuda.

Global Beauty toob maale USAs väga populaarseid Zoya küünelakke. Samuti on nende valikus Ciaté küünelakid ja küünehooldustooted, millega iluõhtul osalejad said lähemalt tutvuda. Lisaks kaunitele trendikatele värvilistele lakkidele on  Ciatél ka unikaalne aluslakk, mis tuleb pliiatsi kujulises pakendis, mis muudab selle peale kandmiseks väga mugavaks. Sain ka selle endale katsetamiseks ning lähema kuu jooksul saate kindlasti ka pikema postituse Ciaté Nail Quench/Nails Guard küünekaitse pliiatsi kohta ?

Lisaks toob Global Beauty maale ka Cinq Mondes kõrgelt hinnatud näo- ja kehahooldustooteid. Kõik Cinq Mondes tooted on tehtud IMG_2468orgaanilistest ja looduslikest koostisosadest ja nad on vabad parabeenidest, fenoksüetanoolist, silikoonist, mineraalõlist, loomsest toorainest ja kunstlikest värvainetest.

Vestige Verdant nimi on tõenäoliselt tuttav igale ilumaailma uudistega vähegi kursis olevatele inimestele. Vestige Verdant on Eesti firma, kes on jõudnud juba väga kaugele. Nende tooted on jõudnud Vogue lehekülgedele ning samuti on nad jõudnud Berlin Fashion Weeki VIP-külaliste kingikotti.

Salonshop Baltics toob Eestisse populaarseid juuksehooldustooteid. Iluõhtul tutvustati meile Joico juuksehooldus tooteid ning uusi super cooli välimusega Tangle Angel pusa harju, mis kannatavad ka kuuma ehk siis neid saab kasutada ka juuste föönitamisel ? Lisaks on Tangle Angel pusahari saadaval ka miniversioonis, mida võid siis näiteks kasutada võtmehoidjana ja nii on see sul alati mugavalt kaasas ?

DSC_0017Gold Professional Haircare tooted on Eesti turul suhteliselt uued. Tegu on keskkonnasõbralike toodetega, mis on välja töötatud aastate pikkuse koostööna Skandinaavia keemikute ja juuksurite poolt. Gold Professional Haircare juuksehooldustooted on inspireeritud puhtast loodusest ja naturaalsetest aroomidest ning kõik Gold Professional Haircare tooted on toodetud kasutades taastuvaid ja säästvaid ressursse.

LK Jewelry pilkupüüdvaid ehteid olen seni piilunud vaid Thaya Shop & Salon leheküljelt. Leetal Kalmanson Jewelry on käsitööna valminud disainerehted, mille tegemisel on kasutatud erinevaid kvaliteetseid materjale.

American Crew tooted on mõeldud spetsiaalselt meestele ja Australian Gold tooted on kindlasti tuttavad igale päikese ja solaariumi nautijale. Thaya Shop & Salon iluõhtul tutvustas Australian Gold meile uusi isepäevituvaid kreeme. Tegu on super niisutavate isepäevituvate toodetega, mille kasutamise järgselt ei jää nahale ebameeldivat tüüpilist isepäevituva kreemi lõhna.IMG_2472

Minu pidevalt kasvava soovidenimekirja vallutasid reede õhtul Dondella juuksekaunistused. Tegu on lihtsate, ent samas elegantsete juukseehetega, mis on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest. Proovisin paari klambrit ja ühte peavõru ning esmamulje neist oli positiivne. Klambrid tundusid tõesti sellised, mis juustest välja ei libise ja peavõru oli peas hästi mugav.

OPI lakid on minu peaaegu viie aastase blogimise jooksul saanud ühtedeks mu lemmik lakkideks. Iluõhtul tutvustas OPI esindaja kohale tulnutele uusi OPI Infinite Shine geelefektiga lakke ja Nail Envy küünetugevdajaid, millele nüüd on lisatud ka värvi. Infinite Shine geelefektiga lakkide värvivalik on suur ning enda lemmiku leiab sealt kindlasti igaüks ?

Lisaks eelpool mainitud bränidele sai lähemalt uudistada ka tooteid sellistelt tunnustatud firmadelt nagu Guinot, Mary Cohr, Lalique, La Biosthetique, Kerastase, pHformula jt.

 

Beauty by Miss L – Tangle Angel

 

DSC_0100Pikad juuksed ja pusad juustes käivad koos päris tihti ning ma arvan, et paljud meist pikajuukselistest on kogenud seda, et märgade juuste kammimine võib vahel näida lausa võimatu missioonina. Mõned nädalad tagasi sain Salonshopilt katsetamiseks Tangle Angel juuksepusasid lahti harutava juukseharja. Mul on juba varasemast olemas Tangle Teezeri ja Wet Brush Squirts samalaadsed tooted, ent see pusahari peaks lubaduste kohaselt olema sobilik ka näiteks föönitamisel kasutamiseks.

Tootja lubaduste kohaselt on Tangle Angel pusaharja näol tegu kõikidele juuksetüüpidele sobiliku juukseharjaga, mis sobib nii märgade kui ka kuivade juuste kammimiseks kui ka kasutamiseks föönitamisel.

Mis muudab selle nii super heaks?

 • antistaatilised omadused hoiavad ära staatilise elektri tekke juustes ning silub lendlevaid juukseotsi ja seega jäävad juuksed sileDSC_0085dad ning siidised
 • kuumakindlad harjased säilitavad oma omadused ka juuste föönitamisel
 • veekindlus – tänu millele on Tangle Angel pusahari ideaalne ka duši all kasutamiseks
 • ergonoomiline disain, mis on nii funktsionaalne kui ka lihtsalt ilus. Juukseharja võib hoida nii varrest kui ka tiibadest, et seda paremini tunnetada ja kontrollida.
 • Tänu antibakteriaalsete omadustega lisanditele juukseharja materjalis ei toimu bakterite levikut harjal ja seega püsib see hügieeniline ning puhas.

Alustuseks pean ma kohe ütlema, et ma olen enda Tangle Angel pusaharjaga väga rahul! Kui ma seda harja juba esmakordselt nägin, siis jäi see mulle silma tänu selle super lahedale disainile. See on üks neist ilutoodetest, mis lisaks funktsionaalsusele näeb väga kena välja meiglaual ka niisama aksessuaarina.

Kui võrrelda Tangle Teezerit Tangle Angeliga, siis harjased näevad neil välja üsna sarnased ja samuti pole katsudes neil väga suurt vahet. Mulle meeldib kuidas Tangle Angel pusahari lihtsa vaevaga läbi mu märgade või kuivade juuste libiseb ning pusade lahti kammimine sellega probleeme ei tekita. Mis puutub selle antistaatilistesse omadustesse, siis veidi lendlevaid juukseid ikka esineb (eks ole ka ju talveperiood ? ). Mis mulle veel Tangle Angeli juures meeldib on see, et ma saan seda edukalt kasutada ka föönitamise ajal ilma, et ma peaks murestema, et fööni kuumus harjale viga teeb.

Reisile kaasa võtmiseks on kindlasti mugavam Tangle Teezeri hari tänu oma kompaktsele disainile. Samas igapäevaseks kasutamiseks eelistan siiski Tangel Angelit, tänu selle varrele, mis muudab harja kasutamise mugavamaks.

Kokkuvõttes olen mina Tangel Angel juukseharjaga väga rahul ning viimastel nädalatel on see saanud minu jaoks asendamatuks tooteks.

 

Beauty by Miss L- Gold medal goes to GOLD Professional Haircare

 

DSC_0017Täna tutvustan teile enda veebruarikuu kõige lemmikuimaid juuksehooldustooteid – Gold Professional juuksehooldustooteid. Lähemalt sain nende keskkonnasõbralike toodetega tutvust teha jaanuari lõpus ja armusin neisse juba esimesest kasutuskorrast!

Innovatiivsed ja funktsionaalsed Gold Professional Haircare juuksehooldus tooted peaksid lubaduste kohaselt andma juustele tugevust ja kestvust, et toetada meie juukseid igapäevaselt kiirelt muutuvas maailmas. Juuksehooldus tooted on tehtud kasutades taastuvaid ja säästvaid ressursse, nagu näiteks puhtad eeterlikud õlid, taime ekstraktid ja looduslikud antioksüdandid.

Gold Blond šampoon on 100% vegan ning see ei sisalda parabeene ega sulfaate. Selle koostis on hooldav ja niisutav. Gold Blond šampoon sisaldab kannikese pigmente ja põldmuraka ekstrakti, mis aitavad neutraliseerida kollast tooni blondides ja hallides juustes. Õunaseemne õli lisab juustele pehmust ja sära igal kasutuskorral. Rikkalik antioksüdantide kompleks aitab juuksevärvi kaitsta kuuma ning UV- kiirguse eest.

Minu arvamus: Gold Blond šampoon tuleb väga stiilses ja minimalistlikus kuldsete kirjadega mustas pakendis. Šampoonil on meeldiv lõhn ning värvuselt on see lilla – just nagu iga teinegi hõbešampoon, mis mõeldud kollaste toonide neutraliseerimiseks. Juustesse kandes vahutab ta mõnusalt ning teeb mu juuksed puhtaks. Tavaliselt tunduvad juuksed hõbešampooni kasutamise järgselt ebameeldivalt kuivad, kui mitte lausa takused, ent selle šampooniga ma seda täheldanud ei ole. Pärast šampooni maha loputamist on juuksed uskumatult pehmed. Kammida neid küll väga hästi ei saa, aga vähemalt ei ole juuksed takused. Mis puutub selle šampooni omadusse neutraliseerida kollakaid toone juustes, siis minu juustes töötab ta hästi. Kokkuvõttes olen Gold Blond šampooniga rahul ning minu arvates vastab see šampoon lubadustele.

Gold Argan Oil aitab taastada juuste loomuliku niiskustasakaalu. See tungib juuksekarva sisemusse parandades kahjustatud piirkonnad. Selle kohene imendumine aitab taastada niiskustaseme ja lisada juustele läiget. Argaaniaõli ei ole rasvane ja seega jätab ta juuksed kergeks ja kohevaks. Kasutamiseks kanna veidi toodet niisketesse juustesse, kammi läbi ja soovi korral föönita kohevama tulemuse saavutamiseks.

Minu arvamus: Gold Argan Oil on mustas 50ml pumbaga pudelikeses, mis teeb selle kasutamise mugavaks. Tegu on läbipaistva õliga, DSC_0024millel on väga hea lõhn. Just nagu lubatud imendub see juustesse kiirelt ning ei muuda neid rakseks ega rasvaseks. Minu juuksed muudab Gold Argan Oil õli lihtsasti käsitsetavaks ning ka pusad pole pärast selle kasutamist enam probleem. Kokkuvõttes on Gold Argan Oil minu viimase aja must-have juuksehooldustoode, sest minu juustele mõjub ta igati positiivselt.

Gold Delicious Foundation on luksuslik, hooldav poolvaht ja poolpalsam, mis annab juustele ekstra tugeva hoiaku. Juuksed jäävad loomulikud, kohevad, siidiselt pehmed ja läikivaks.

Minu arvamus: Gold Delicious Foundation juuksevaht on mõnus valge juuksevaht meeldiva lõhnaga. Minu pikkadesse ja mitte eriti paksudesse juustesse aitab see koos föönitamisega lisada rohkelt kohevust, mis kestab umbes 24 tundi. Mõned juuksevahud muudavad juuksed ebameeldivalt kleepuvaks ja raskesti kammitavaks, ent Gold Delicious Foundation juuksevahuga on mu juuksed tõesti pehmed, läikivad ning loomuliku välimusega. Mina olen Gold Delicious Foundation vahuga väga rahul ning seni kasutuses olnud juuksevahtudest on see üks parimaid.

Kokkuvõttes olen kõigi kolme Gold Professional Haircare juuksehooldustootega väga rahul, sest minu juustele mõjuvad nad hästi ning seni on nad igati olnud pakendil olevate ilusate lubaduste väärilised.

Eestis saab Gold Professional Haircare tooteid osta Thaya Shop & Salon’st Tallinas, Narva mnt 777 ja Thaya e-poest pood.thaya.ee

Beauty by Miss L –Luxurious Dondella hair accessories

 

Exclusive-Dondella-hair-accessoriesEsmaspäevases outfiti postituses näitasin teile enda uut lemmik juukseaksessuaari – Dondella liblibk-klambrit, mis on esimene seda tüüpi juukseklamber, mis tõesti suudab mu juukseid edukalt kinni hoida ilma juustest välja libisemata. Esimest korda nägin Dondella juukseklambreid jaanuaris Thaya Shop & Salon’is toimunud iluõhtul ning koheselt püüdsid nad mu tähelepanu oma disainiga ja võite ette kujutada kui rõõmus ma olin kui Dondella esindaja pakkus mulle võimalust ühte kaunitest klambritest www.dondella.com lehelt ise katsetada ? Eelmise nädala alguses saabuski mulle kenasti pakitud liblik-klamber Cherry.

Nagu isegi näete siis esmapilgul ei tundu Dondella Cherry liblik-klamber midagi erilist, sest näeb ta ju välja nagu kõik ülejäänud seda tüüpi klambrid. Ma juba kujutan ette teid, mu kallid lugejad omaette küsimas, et mis selles klambris siis nii erilist on. Alustame siis sellest, et Dondella juukseaksessuaarid valmivad käsitööna Prantsusmaal. Minu juukseklamber on kaunistatud kenade Swarovski kristallidega ning klambri veatult läikiv välimus pole mitte tänu lakikihile vaid hoopis tänu pikaajalisele poleerimisele. Dondella liblik-klambrid erinevad teistest samatüüpi klambritest veel selle tõttu, et neil on keksklusiivsed-Dondella-juukseaksessuaaridlambrit koos hoidev vedru kaetud ja seega pole ohtu, et juuksed sinna vahele kinni jääks ning ekstra tugeva hoidvuse tagab 2 rida harjaseid tavapärase ühe asemel.

Dondella Cherry liblik-klamber ei ole mõõtmetelt väga suur (selle pikkus on ~6,5cm) ja seega ei olnud ma alguses kindel, kui hästi see mu juukseid üldse suudab kinni hoida. Minu suureks üllatuseks aga kahekordne rida harjaseid tõesti aitab klambril paremini juustes püsida ja seega on see esimene liblik-klamber, mis mu juustest esimese poole tunni jooksul välja ei libise (ja mul muide ei ole paksud juuksed, vaid ainult natukene liiga libedad ? ). Olen selle klambriga katsetanud erinevaid soenguvõimalusi aga allpool oleval fotol näha olev soeng on mu hetke lemmik ?

Kokkuvõttes on Dondella liblik-klamber igati kiitust vääriv, sest see tõesti töötab minu juuste puhul täpselt nii nagu lubatud ?

Rohkem infot saab Dondella juukseaksessuaaride ja ehete kohta lugeda www.dondella.com.

Beauty by Miss L – Why Gold Professional Haircare Has Won My Heart

 

GOLD-Luxury-Hair-Masque-Mandliõli-ja-Sheavõi-mask-töödeldud-ja-värvitud-juusteleMärtsi alguses tegin postituse enda uutest lemmik juuksehooldustoodetest, mis lisaks kõigele, et nad minu juustele hästi sobivad on ka keskkonnasõbralikud (loe postitust siit). Selle kuu alguses sain katsetamiseks veel mõned Gold Professional Haircare tooted ning tänases postituses kirjutangi lähemalt Gold Luxury Hair Masque luksuslikust juuksemaskist, volüümi lisavast leave-in sprei-palsamist, volüümispreist ja siluvast kreemist.

Gold Luxury Hair Masque luksuslik juuksemask on eriti sobilik keemiliselt töödeldud ja värvitud juustele. Maskis sisalduvad mandliõli, külmpressi sheavõi ja nisuvalk aitavad muuta elutud ja tuhmid juuksed pehmeks ja säravaks.

Gold Luxury Hair Masque luksuslik juuksemask on 200ml huvitava disaniga potsikus. See juuksemaski purgike näeb mu vannitoa riiulil välja väga lahe ja ma arvan, et tõenäoliselt hoian vist selle pakendi selle välimuse pärast alles ka siis kui juuksemask ise on ammu otsa saanud ? Juuksemask ise on tagasihoidliku meeldiva lõhnaga ning konsistentsilt on tegu väga tihke maskiga.

Mina kasutan seda maski nii, et kõige pealt pesen juuksed Gold Blond šampooniga ja siis teen juuksed rätiga natukene kuivemaks. Edasi kannan maski juustele kuskilt umbes juuksepikkuse keskelt kuni otsteni välja. Maskil lasen juustes mõjuda umbes 5 minutit ja siis loputan juuksed puhtaks. Pärast maski maha pesemist on juuksed ülipehmed! Mulle ei meenu hetkel ühtegi teist juuksemaski, mis oleks juuksed nii mõnusalt pehmeks muutnud! Lihtsalt kirjeldamatult pehmeks!♥♥♥

Gold Volumizing Leave-in sprei-palsam on juustesse jäetav palsam, mis aitab juukseid toita ja lisada kohevust. Sprei-palsam poleerib ja sulged lahtised juukseotsad. Samuti aitab see takistada värvi tuhmumist ja kaitseb kuumuse ning UV kiirte eest. Seda toodet võib kasutada nii eraldi kui ka koos teiste Gold Gold-Professional-juuksehooldustootedProfessional Haircare viimistlus toodetega.

Gold Volumizing Leave-in sprei-palsam on 150ml sprei pudelis, mis teeb selle kasutamise mugavaks. Palsamil on hästi mõnus lõhn, mis kaob juustest kui juuksed kuivanud on. Tavaliselt kasutan ma seda sprei-palsamit rätikukuivadel juustel ja siis föönitan juuksed kuivaks. Gold Volumizing Leave-in sprei-palsam aitab juuksed muuta pehmeks ja lihtsasti käsitsetavaks ning pusade probleemi lahendab ta samuti edukalt ? Mis puutub lubatud kohevusse, siis mu juuksed on tõesti tunduvalt kohevamad, kui olen Gold Volumizing Leave-in sprei-palsamit kasutanud ning kohevust on juustes isegi siis, kui ma lasen juustel lihtsalt õhu käes kuivada ♥

Gold Volume Spray volüümi lisava sprei näol on tegu pihustatava vahaga õhukestele ja elututele juustele. See viimistlusvaha aitab õhukestele juustele anda kohevust ja tugevamat hoiakut. Ideaalselt sobib see kasutamiseks, siis kui juuksed ei ole äsja pestud.

Gold Volume Spray volüümilisav sprei on 150ml kuldses pihustiga pudelis. Kui ma olen seni olnud kõigi Gold Professional Haircare juuksehooldustoodete lõhnadega rahul, siis kahjuks selle sprei lõhna juures on midagi, mis lihtsalt ei ole minu teetass ? Tegu ei ole halva lõhnaga, ent mulle mingil põhjusel see ei istu. Ent selle sprei juures on kindlasti positiivne see, et see tõesti lisab juustele kohevust ja hoidvust. Tavaliselt päev pärast juuste pesemist on mu juuksed üsna peadligi ja lahtiselt neid väga kanda ei kannata, siis see sprei tõesti suudab muuta mu juuksed jälle kenasti kohevamaks ?

Gold Smoothing Cream sisaldab keratiini, mis aitab juuksed jätta siledaks, läikivaks, staatilise elektri vabaks ning lisaks kaitseb ka kuumuse eest. Juhul kui juuksed vajavad lisa niisutust ja läiget, siis võib Gold Smoothing Cream kreemi segada Gold Argan Oil argaaniaõliga ning katkiste juuste otste parandamiseks võib seda segada Gold Silk Drop’ga.

Gold Smoothing Cream GOLD-Luxury-Hair-Masquesiluv kreem on 150ml pumbaga pudelis. Kreem ise on mõnusalt kreemjas ning selle on imehea lõhn. Tavaliselt kannan seda juustele enne juuste föönitamist (või ka enne sirgendaja kasutamist). Sel talvel ja isegi veel kevadel oli mul pidevalt probleeme staatilise elektri ja lendlevate juustega, ent pärast selle toote kasutamist kadus see mure ära ? Lisaks aitab see mu juuksed muuta lihtsamalt siledaks ning tegu on mu uue lemmik tootega, mida kasutada koos sirgendajaga.

Kokkuvõttes pean jälle nentima, et Gold Professional Haircare tooted on jälle end suunud tõestada ning minu vannitoariiulil on nad leidnud kindla koha, sest minu juustel töötavad nad nagu lubatud.

Rohkem saad Gold Professional Haircare toodete kohta lugeda kadmia.eu lehelt. Osta saad Gold Professional tooteid Thaya Shop & Salon’st Tallinas, Narva mnt 777 ja Thaya e-poest pood.thaya.ee

alma naturaTANGEL ANGEL HARI

 

tangel angel graphiteTANGLE ANGEL GR8 GRAPHITE (16,95 euri)
Juuksepusasid lahti harutav juuksehari. Tangle Angeli juukseharjad on justkui taevane kingitus Sinu juustele, võimaldades mängleva kergusega harjata õrnalt lahti kõik juuksepusad. Lisaks taevalikule välimusele sisaldavad Tangle Angel juukseharjad endas mitmeid innovaatilisi tehnoloogiaid, tänu millele püsivad Su juuksed siledad, siidised ning pusavabad. Tangle Angel juukseharjad on sobivad kõikidele juuksetüüpidele nii koduseks kui professionaalseks kasutamiseks.
Antibakteriaalne. Antistaatiline. Kuumakindel. Veekindel. Õrn. Reljeefne harjaste asetus. 
Ergonoomiline ja innovaatiline disain.
See hari jõudis  minuni blogijate üritusel jaanuaris. Ma olin taolistest pusaharjadest päris palju kiidusõnu lugenud küll, aga ausalt öeldes arvasin, et see on mõttetu haip. Sest nagu, mis imet saab üks plastikhari ikka korda saata? Hari on hari ju 😀angel
Aga vot, eksisin. Algul mind häiris harja puhul see, et ma ei saa temaga juukseid patsi harjata, sest see ei haara piisavalt juukseid kaasa. Ajaga jõudis mulle aina rohkem kohale, milleks ta mõeldud on ja nüüd ma päris armastan seda harjakest. Pean häbiga tunnistama, et varemalt ma olin küll selline tüdruk, kes vahel kohe suure raginaga oma juukseid harjas. Ma ei olnud oma pusade suhtes just eriti õrn ja ettevaatlik.
Nüüd on juuste harjamine minu jaoks selles mõttes palju ohutum 😀 Tunnen, et ei tee juustele enam nii palju liiga. Lisaks ongi tekkinud mul komme juukseid päriselt harjata. Varem panin hommikuti lihtsalt juuksed patsi ja oligi kõik. Nüüd on mul juuksed nii pikad ka, et pean neid ikka rohkem hoidma.

 

Loe alma natura blogist kogemust Goldi shampooni ja palsamiga

koosBlogijate iluõhtul tegin selle brändiga esmakordselt tutvust. Tegemist pole küll looduslike toodetega, aga see eest on need 100% vegan. Otsustasin tooteid proovida, sest tundsin, et juustele oleks professionaalsemat hooldust vaja.

SCALP RELIEVE SHAMPOO (250 ml-18,9 euri)
Kõõmne šampoon sisaldab aktiivainet piroktoonolamiin mis ennetab kõõma ja peanaha probleemide teket. Niisutava ja värvi säästva toimega šampoon on sulfaadi-ja parabeenivaba. Tootes sisalduv Aloe Vera rahustab sügelevat nahka. Oliiviõli vähendab kõõma ja jõudu annavad taimsed valgud.
Parima tulenuse saavutamiseks kasta pea märjaks ning kanna GOLD Scalp Relieve Shampoo peanahale. Masseeri šampoon korralikult peanaha sisse õrnjate liigutustega, laske 3 minutit toimida ning seejäral loputa korralikult. Toode sisaldab allergeenivaba parfüümi. Teadustöö näitab, et pärast kuuenädalast ravi Piroctone olamine’ga on kõõma 80% vähem.
See šampoon on väga mõnus vaheldus looduslikele šampoonidele, mida ma tavapäraselt kasutan. Lõhn on hoopis midagi muud, päris omapärane. Šampoon vahutab ülihästi ja seda kulub üllatavalt vähe. Kahjuks tekitab see toode mu peanahal kõõma. Veider, toime peaks just vastupidine olema. Tavaliselt, kui šampoon mulle ei sobi, hakkab peanahk üleni ketendama, aga nüüd on sellised üksikud kõõmahelbed. Samas pole tekkinud kiskuvat tunnet ja sügelust nagu mõnikord juhtub. Kasutuse alguses ma kõõma teket ei märganud. Esialgu arvasin, et ma ei loputa piisavalt korralikult, aga selgus, et probleem pole ka selles. Paistab, et šampoon ei sobi minu õrnale nahale lihtsalt nii tihedaks pesemiseks ja nüüd olen otsustanud, et see jääbki minu luksuslikumaks pühapäeva-šampooniks, mida kasutan ehk korra nädalas 🙂
REPAIR CONDITIONER (250 ml-19,8 euri)samp
Siluv parabeeni-ja sulfaadivaba palsam on mõeldud kahjustatud juuste taastamiseks ning tugevdamiseks. Hoiab ära staatilise elektri. GOLD Repair palsam sisaldab tugevat antioksüdantide kompleksi, mis kaitseb juukseid füüsilise ja keemilise stressi vastu. Aktiivsed nisu ja tärklise valgud taastavad ja tugevdavad juukseid ning kastoor õli aitab ära hoida katkiste juukseotste tekke. Toode sisaldab kuuma ja UV- kiirte kaitset ning aitab säilitada juuksevärvi pesemisel. Palsam on võrdlemisi paksu konsistentsiga ja seda on võrreldes šampooniga palju rohkem kulunud. Võtab kahusust vähemaks. Lisaks jäävad juuksed väga kaunilt läikivad ja tunduvad siledamad. Väga suur pluss on minu jaoks ka kuumakaitse, sest viimasel ajal föönitan juukseid päris tihti. Minu juustele sobib see komplekt hästi, aga kahjuks peanahk streigib. Soovitaksingi sel juhul, kui naha tundlikkusega probleeme pole.

Saavuta kuldpruun jume Australian Gold´i Instant Sunless toodetega, nipid ja näpunäited blogijalt Pirjo Pauluselt

asutrdsd-2-1024x640Kui oled isepruunistavate toodetega sinapeal, oled kindlasti kogenud “oranzi nahatooni” ?
Pole midagi hullemat, kui teha oma nahale head ja vältida päiksekiirgust ja samas lõpetada tumedate küünarkunnide ja põlvedega, laigulise ilme ja oranzide sõrmedega.

Kuid peab ju olema mõni isepruunistavate toodete kunn, sest kaunilt päevitunud jume on saavutanud enamus “punasevaiba staarid” vaid isepruunistavate toodete ja sprey päevitusega.

Loomuliku jume saamise saladus on toote pealekandmises.
Siin on mõned nipid, kuidas seda teha nagu pro.

 • Koori ja sheivi end enne protseduuri. Koorimine on siinkohal ülitähtis, et vabaneda surnud naharakkudest, vastasel juhul ei imbu toode nahka ja jääb nahale nö istuma.
 • Soovitan kasutada lateks või mõnest muust mitte sisseimavast materjalist kindaid, säästad oma peopasasi, mis võiksid siiski naturaalset tooni jääda, need kohad ei päevitu meil ju niivõinaa. Kui kindaid käepärast ei ole, pese käed hoolikalt seebi ja sooja veega peale kreemi kasutamist, vastasel juhul päevituvad ka su peopesad.
 • Ole eriti hoolikas küünarnukkide, põlvede, jalalabade ja näoga. Need on piirkonnad, kus isepruunistavaga kaasnevad apsud on kõige paremini nähtavad. Kasuta minimaalseid koguseid neil kohtadel, toodet kergelt üle libistades, mitte ringjalt sisse hõõrudes.
 • Hoia nahk alati niisutatult, see on päevituse kauapüsiva ilme saladus.
Instant Sunless Lotion by Australian Gold

Kui vannis käidud, nahk puhas ja kooritud, võib kreemide poole liikuda.
Eraldi kehakreemi ega -niisutajat vaja ei lähe, kõik niisutavad koostisosad on isepruunistajas juba sees (rikkaim C-vitamiini allikas – kakaduu ploom ja shea või).

Peale kandmist alustasin väikese kogusega näo ja kaelapiirkonnast ja liikusin alla poole – käed, ülakeha, jalad, kannud.
Selja puhul ei hakanud ise riskima ja palusin elukaaslaselt abi. Kui see võimalus on, siis kindlasti kasutada, sest ise üritades ei pruugi see tulemus just ilus jääda.

juba 3 tunni pärast oli tulemust näha.

kaas-1-2

Instant Sunless Spray by Australian Gold

Lõppviimistlusena kandsin nahle spray’d, u. 15-20 cm kauguselt. veidi pehmet hajutamist nahal ja kogu kaunis päevitus oli saavutatud.

Kiire päevitus, mis püsib ca nädal. Hea valik, kui oled suundumas reisile ning tahad veidi jumekam juba välja näha või mõne ürituse eel enda nahale pilkupüüdev ilme anda.

Tooteid saab endale soetada Australian Gold’i edasimüüjalt Tallinnas, Tartu mnt 80d, müügisalongist või Thaya Shop&Salon ilusalongist, Narva mnt 777, Foorumi keskusest.

Blogija Pirjo Pauluse kogemus brändidega- Gold Professional Haircare, Rich ja Cinq Mondes

asutrdsd-9-e1454749069408

Külm Jaanuar on läbi saanud ja veidi soojem veebruar käes, talviti vajavad meie nahk, juuksed ja küüned erilist tähelepanu ja intensiivset hooldust, mitte et nad tavapäraselt seda ei nõuaks, aga külmal, tuulisel ja kütteperioodist tingitud kuivast õhust karjuvad nad lausa appi. Nii nagu meie organism vajab seespidiselt vitamiine ja toitaineid, et täisväärtuslikult toimida, peaksime end toitma ja hoidma ka välispidiselt. Täna keskendun rohkem juuksehooldusele, seega hüppame kohe toodete juurde.

HYDRATION AKA NIISUTAV ŠAMPOON

Hooldav ja sügavniisutav, sulfaatide ja parabeenide vaba šampoon, mida on rikastatud bambuse-, päevalille- ja vetikaekstraktiga. Nisu-, ja köögiviljaproteiinid kaitsevad, niisutavad ja tugevdavad juukseid, taastades nende loomuliku struktuuri ja poorsuse. Šampoonis on ka juba uv-kiirguse, – kuumakaitse-, ning pesemisest tingitud värvituhmumise kaitsefaktor.

 

 DRY SHAMPOO

Juuste pesemise kohta võin julgelt öelda – mida harvem seda parem, sest juuksed ei armasta vett nii, nagu meie organism seda armastab ja pesuvahendeid veel liiatigi, just seepärast on juuksevahendite valimine väga oluline, sellest olen ma ka juba eelnevalt rääkinud, (LINK ON SIIN) kuid nagu öeldakse, topelt ei kärise. Juustepesu üritan ma alati vähemalt päeva-kaks edasi lükata, ja seda aitab mul teha kuivšampoon. Kasutades Gold Professional Haircare’i kuivšampooni, saatsin viimasele teekonnale kõik oma endised ja vanad kuivšampoonid, mis tihtipeale tegid mu tumepruunid loomulikult väga ilusti läikivad juuksed tuhmiks, tekstuurilt veidi takuseks ning ega see lõhngi kiita olnud. Lühidalt – selle kuivšampooniga minu üleüldine arvamus kuivšampoonidest tegi kannapöörde. Juuksed on kerged, kohevad, jätkuvalt läikivad ja lõhnavad, nagu oleks juuksuritoolilt just tõusnud. 2 minutit ja kannatab veel käia 2 päeva. Ülihea valik kiire elutempoga näkile.

SILK DROPSasutrdsd-3-1024x640

Õlisi kasutame me nii ehk naa – eksole? Ma loodan, et te ikka kasutate, tuleb kasuks. Aga, ma nüüd üritan luua teile ühe kujutluspildi iseendast, a la kolmapäevaõhtu jaanuari keskpaigas, lund oli meeter ja sadas veel juurde, -25 kraadi, mantel, sall, müts, juuksed kuskil krae, salli ja mütsi vahel peidus, veidi sasised, kiirustan õhtust sööma. Kohale jõudes, müts peast, sall kaelast, juba ootavad, ja need juuksed veavad just siis alt – neid täidab üks korralik laeng elektrit ja on üldmuljelt “veidi” sasised. Ja siis nagu “rusikas silmaauku” on mul kaasas see väike bad boy, kes teeb kõik need mured olematuks. Kasutan seda nii kuivadel kui ka märgadel juustel, 2 pumpa ja pehme kallistus kiharatele, mis annab läike, sileduse ja ka uv-kiirguse ja kuumakaitse. Silk drops on ideaalne juuksepikenduste kandjatele.

DETANGLED HAIRBRUSH

Pikemat seletamist arvatavasti ei vaja, see hari on lihtsalt asendamatu abivahend. Olgu need juuksed takused, märjad, kuivad, õhukesed, paksud, see tegelane saab kõigega hakkama.

CINQ MONDES FIVE FLOWERS MICELLAR CLEANSING WATER

Talvisel ja külmal ajal muutub mu näonahk alati väga kuivaks. Eks see tuleneb kütteperioodist tingitud kuivast õhust kodus, käredast külmast ja d-vitamiini puudusest, mida Põhjamaalased peavad kodumaa kliimas palju kannatama. Niisiis pean ma tol ajal alati välja vahetama oma meigieemaldaja, ja näohooldusvahendid. Siinkohal tahan välja tuua ühe väga erilise abilise, mis põhineb troopiliste lillede – gardeenia, hibiskuse, frangupani, ylang ylang’i ja lootose jõus. Mitsellaarvesi on lühidalt öeldas nii puhastava, pehmendava, värskendava kui ka toniseeriva toimega. Kõik, mida ühelt asjalikult näoveelt oodata.

THE GIRL WHO LOVES COLOUR

 

Emilia Lk kõrvarõngastega

Emilia-Elizabeth ChochiaSpring has occupied my heart, Leetal Kalmanson has occupied my ears!

Emilia Elizabeth Chochia-Leetal Kalmanson totally won me over forever with this gorgeous floral necklace!

 

Lk kaelaehe

Leetal Kalmanson Jewelry ehetega saad lähemalt tutvuda SIIN.

Perfect accessories for Friday!

 

LK kõrvarõngad

Emilia Elizabeth Chochia -Is in love with these gorgeous earrings by Leetal Kalmanson!

 

GOLD FOR GOLDEN HAIR- Emilia Elizabeth Chochia

!DSC08562

Täna on mul tuju rääkida juustest ning nende hooldamisest, sest lõpuks leidsin fantastilised tooted oma kiharatele – Gold Professional Hair Care tooted ♡ Gold on Taanist pärit 100% vegan bränd, mis pakub oma minimalistlikult šiki väljanägemisega ka silmailu, kuid oodake ainult, kui neid kasutama hakkate!

Niisiis, mis juhtus, oli see, et minu sõbranna helistas mulle ühel päeval täiesti spontaanselt ning kutsus mind külla salongi, kus ta töötab – mina võtsin kutse vastu ja seal ma olingi. Ei möödunud kaua, kui istusin juba juuksuritoolis juuksuri käte vahel ja ei tahtnud eriti uskuda neid kõiki imepäraseid asju, mis and mulle selle brändi kohta rääkisid. Aga kui tooted olid ikka omal nahal ära proovitud, siis mõistsin, et olen kõrvuni armunud! Tegelikult käituvad mu juuksed alati paremini peale juuksuri juures tehtud hooldust, kuid suurepärane tulemus kestis ka pärast kodus tooteid kasutades edasi. Olen nüüdseks naturaalseid Gold juuksehooldustooteid ligi kolm nädalat kasutanud ning olen äärmiselt rahul.

!DSC08563
Hetkel poputan ma oma juukseid 1) Gold niisutava šampooniga, mis lisaks niisutamisele jätab juuksed mõnusalt kergeks ning säravaks ja kaitseb ka kuumuse eest; 2) Gold luksusliku maskiga, mis on äärmiselt toitev, teeb oma tööd palju põhjalikumalt ning intensiivsemalt kui mistahes palsam (muide, kas teadsid, et palsam on mõeldud selleks, et juuksemaski saavutatud tulemust vaid hoida?!); 3) Gold argaaniaõli, mida lisan umbes üle korra ka maskihooldust tehes, et saavutada parim tulemus. Õli eesmärk on juust niisutada ja muuta nad läikivaks ja elastseks.
Peamine põhjus, miks ma Gold juuksehooldustooteid nii väga kiidan ning suurim erinevus neid kasutades on see, et mu juukseid on märgatavalt lihtsam kammida, päeva jooksul ei teki mul pea ühtegi pusa ning juuksed ise on nii kerged ja säravad, rääkimata pehmusest ja siidisusest. Absoluutselt fantastilised tooted – olen leidnud kulla oma juustele! Soovitan julgelt nende tooteid proovida, ma olen päris kindel, et seda ei pea kahetsema!